^Wróć na górę strony

  • Klub Suzuki - Styl życia

    Jesteśmy grupą pasjonatów, przyjaciół, którzy pragną sobie pomagać i wspólnie się bawić. Razem budowaliśmy i cały czas rozbudowujemy forum internetowe, organizujemy wspólne imprezy, gdzie możemy się poznać układać plany na przyszłość.

  • Samochody terenowe

    Interesuje Cię jazda w terenie?? W naszym Klubie zrealizujesz swoje pasję związane z jazdą w trudnych warunkach. .

  • Samochody miejskie

    Kochasz próby sprawnościowe, dyskusje o tuningu czy innych kwestiach związanych z motoryzacją?? Zapraszamy do nas.

Forum Klubu Suzuki

Nasz Facebook

Partner Tytularny

Sponsorzy

Nasz Sklepik

  

Stronę przegląda

Odwiedza nas 70 gości oraz 0 użytkowników.

Doroczny Zlot Klubu Suzuki tym razem zagościł w Wielkopolsce.

26-28. 04 to początek wielkiej majówki. Termin pomijając już tradycję majowych zlotów, nie był wybrany przypadkowo. Po raz pierwszy klubowa impreza została wpisana w program większego wydarzenia, jakim były Dni Wolsztyna i Parada Parowozów, które przyciągają tysiące ludzi.

Nasze zawody 4x4 o Puchar Burmistrza Wolsztyna nie ściągnęły takich tłumów, ale wpisały się w historię miasta, jako pierwsza offroadowa impreza. Nie wykluczone, że rozpoczęliśmy nową świecką tradycję, która na stałe wejdzie w kalendarz  wolsztyńskich wydarzeń.

XI Zlot był najmniejszym z dotychczasowych, co nie znaczy, że najmniej atrakcyjnym, po prostu ilość przeszła w jakość.

Większość programu udało się nam umieścić w sobotę, a zaczęło się od przejazdu w asyście policji, kolumny pojazdów na rynek miasta. Kolumnę oprócz nas tworzyły maluchy i weterani szos, więc nic dziwnego że Wolsztyński rynek w tym roku okazał się mały na tak dużą liczbę pojazdów.

Ledwie skończyła się parada samochodów, a już trzeba ruszać  na kolejną paradę, tym razem parowozów. Sapiące i dymiące lokomotywy to już historia, którą ciężko spotkać na torach, więc czas szybko zleciał, a na popołudnie mieliśmy zaplanowane zawody pojazdów terenowych.

Trasa i próby nie były trudne, tak aby każdy mógł poczuć smak zabawy w terenie, ale również aby mógł całym autem wrócić do domu. Najwięcej emocji wzbudziła próba przejazdu na czas, widać szybkość podnosi poziom adrenaliny także na polnych trasach.

Jeszcze nie skończyła się wieczorna kolacja, a chętni kolejnych wrażeń udali się do parowozowni na niesamowite widowisko „Para, światło i dźwięk”.

Na niedzielę pozostał nam już tylko jeden punkt programu, dekoracja na głównej scenie obchodów dni Wolsztyna, zwycięzcy naszych terenowych zmagań.

Triumfatorem po zaciętej rywalizacji został Rafał Brociek. Dekoracji w samo południe dokonał osobiście Burmistrz Wolsztyna.

 

Tekst: Dariusz Pastor

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć >>>

Copyright © 2013. Klub Suzuki Polska  Rights Reserved.