^Wróć na górę strony

  • Klub Suzuki - Styl życia

    Jesteśmy grupą pasjonatów, przyjaciół, którzy pragną sobie pomagać i wspólnie się bawić. Razem budowaliśmy i cały czas rozbudowujemy forum internetowe, organizujemy wspólne imprezy, gdzie możemy się poznać układać plany na przyszłość.

  • Samochody terenowe

    Interesuje Cię jazda w terenie?? W naszym Klubie zrealizujesz swoje pasję związane z jazdą w trudnych warunkach. .

  • Samochody miejskie

    Kochasz próby sprawnościowe, dyskusje o tuningu czy innych kwestiach związanych z motoryzacją?? Zapraszamy do nas.

Forum Klubu Suzuki

Nasz Facebook

Partner Tytularny

Sponsorzy

Nasz Sklepik

  

Stronę przegląda

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

Początek maja to dobra okazja na odpoczynek, a że najlepiej wypoczywać aktywnie to wybór padł na X Zjazd Stowarzyszenia „Klub Miłośników Suzuki”. Jubileuszowa 10 zapowiadała atrakcje, przynajmniej nie mniejsze niż zawsze.

Program zjazdu wskazywał, na dwa dni rywalizacji. Dzień pierwszy był dedykowany fanom pojazdów terenowych, drugi pasjonatom wyścigów i szybkości. Wieczory zarezerwowane były na rozrywkę i długie rozmowy.. W końcu motto zlotu brzmiało „ wspomnienia z czasów PRL”. Bal przebierańców, drukowanie na powielaczu to powrót do niedalekiej przeszłości. Przyszłość to kolejne plany, również otwarcie na świat. W tym roku gościliśmy na naszym zlocie Prezesa Suzuki Klubok Egyesulete i trzeba przyznać, że powiedzenie „Polak, Węgier dwa bratanki ….” ciągle jest aktualne.

Miejscem zmagań pojazdów z napędem 4x4 był Jura Park w Biskupicach. Kilkanaście hektarów lasu, piasków i różnych niespodzianek. Trzy trasy wyznaczone specjalnie do możliwości naszych pojazdów, tak aby nie uszkodzić auta. Bezpiecznie, nie znaczy łatwo, zwłaszcza dla początkujących adeptów sztuki offroadu. Głębokie kolejny, ostre podjazdy i zjazdy, trawersy, a wszędzie mnóstwo piachu, to szansa na naukę i nowe doświadczenia. Przeszkolenie medyczne uczestników zlotu, to stały punkt programu, tak było i tym razem.

Nauka i zabawa, kto pokonał trasy samochodem mógł spróbować swoich sił w innych konkursach np. bieg z jajkiem, rzut nożem, czy strzelanie z łuku. Atrakcji czekało jeszcze więcej. Quady, przejazd ekstremalnie zmotaną terenówką i czas było wracać do ośrodka. Na powrót przygotowano roadbooka po pięknej ziemi Jury Krakowsko Częstochowskiej.

Kolejny dzień, to rywalizacja na lotnisku. Najpierw jednak trzeba było tam dojechać, a nasza kolumna prawie 50 pojazdów liczyła chyba z półtora kilometra. Na szczęście zabezpieczenie trasy przez policję było wzorowe i bez problemów dotarliśmy na płytę lotniska. Teraz zaczęło się ściganie. Nie tylko szybkość się liczyła, oprócz punktowanych przejazdów na czas, były też zadania wymagające precyzji. Jazda na trolejach, czy próba stewarda to kolejne konkurencje. Tutaj też czas szybko minął.

Wieczorem w ośrodku nastąpiło podsumowanie zlotu, rozdanie nagród i podziękowanie sponsorom, dzięki którym mogliśmy tak świetnie się bawić. Główni sponsorzy X Zjazdu Klubu Suzuki: Suzuki Motor Poland, Shell, Japan Motors, Idea Auto, Gadimex, Goigo

Dariusz Pastor www.klubsuzuki.pl

Copyright © 2013. Klub Suzuki Polska  Rights Reserved.