^Wróć na górę strony

  • Klub Suzuki - Styl życia

    Jesteśmy grupą pasjonatów, przyjaciół, którzy pragną sobie pomagać i wspólnie się bawić. Razem budowaliśmy i cały czas rozbudowujemy forum internetowe, organizujemy wspólne imprezy, gdzie możemy się poznać układać plany na przyszłość.

  • Samochody terenowe

    Interesuje Cię jazda w terenie?? W naszym Klubie zrealizujesz swoje pasję związane z jazdą w trudnych warunkach. .

  • Samochody miejskie

    Kochasz próby sprawnościowe, dyskusje o tuningu czy innych kwestiach związanych z motoryzacją?? Zapraszamy do nas.

Forum Klubu Suzuki

Nasz Facebook

Partner Tytularny

Sponsorzy

Nasz Sklepik

  

Stronę przegląda

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.

II Ogólnopolski Zlot  „Suzuki w Górach Złotych”

Piątek 18 kwietnia 2008r

Już od godzin popołudniowych, na drogach w Górach Bialskich, dało się zauważyć wzmożony ruch samochodów marki Suzuki. To z całej Polski zjeżdżali uczestnicy II Zlotu Klubu Suzuki. Na wszystkich zlotowiczów, bez względu na porę przybycia, czekał posiłek i świetna zabawa, pewnie gdyby nie atrakcyjny program dnia następnego, integracja trwałaby do rana.

Sobota 19 kwietnia 2008r

Po śniadaniu podzieliliśmy się na dwie grupy. Pierwsza grupa samochody osobowe (tzw. płaskie) i druga grupa samochody terenowe. Następnie odprawa, gdzie uczestnicy zostali zapoznani z trasą i zadaniami do wykonania, jak również nagrodami ufundowanymi przez Suzuki Motor Poland, czekającymi na zwycięzców konkursów.

Pierwsze na trasę krajoznawczą po dolinie Kłodzkiej wyjechały płaskie, 4x4 udały się na dukty górskie, zamknięte dla ruchu samochodowego, a dzięki życzliwości Nadleśnictwa, udostępnione nam na czas zlotu. Uczestnicy zlotu w ramach podziękowania podjęli się posprzątać wyznaczony przez Nadleśnictwo teren, dzięki czemu kilka worków śmieci zostało wywiezione z lasu. Podczas przejazdu, były konkurencje do zaliczenia, takie jak, strome podjazdy i błotniste zjazdy, przejazd przez rzekę. Wymagało to umiejętności jazdy w terenie, kto takiej nie miał, mógł skorzystać z wiedzy bardziej doświadczonych osób, dzięki czemu wszystkie próby zostały pokonane.

W czasie terenowych zmagań 4x4, tzw. „płaskie” pojechały na widokowe drogi kotliny Kłodzkiej, mgła ograniczyła widoki do kilkunastu, kilkudziesięciu metrów, ale to był inny wymiar atrakcji, mroczne widoki, wyłaniających się z mgły upiornych chat, zastępował piękne widoki.

Późnym popołudniem obie grupy spotkały się w Złotym Stoku, gdzie już razem zwiedziliśmy kopalnie złota.

Po kolacji obowiązkowa integracja, z tradycyjnym pieczeniem kiełbasek, gitarą i śpiewem.

Niedziela 20 kwietnia 2008r

Zaraz po śniadaniu, wspólny wyjazd obu grup, w celu rozegrania ostatnich konkurencji. Ponieważ dzień poprzedni nie wyłonił zdecydowanych liderów zmagań, emocje towarzyszące ostatnim rozgrywkom były ogromne. O tym jak zacięta była rywalizacja może świadczyć to, iż w jednej z konkurencji różnica czasu między II a III miejscem wynosiła zaledwie 0,01s i zostały przyznane dwa drugie miejsca.

Po obiedzie nastąpiło rozdanie nagród, certyfikatów uczestnictwa i oficjalne zakończenie zlotu.

Atmosfera i zabawa panująca na zlocie była tak wspaniała, że były problemy z rozstaniem się, dlatego już poza programem, kolumną kilkunastu samochodów, przejechaliśmy przepiękną trasą, jeszcze raz podziwiając przepiękne widoki Gór Bialskich, po czym rozjechaliśmy się odliczając czas do kolejnego zlotu, gdzie znów spotkamy starych przyjaciół i poznamy nowych.

Copyright © 2013. Klub Suzuki Polska  Rights Reserved.