^Wróć na górę strony

  • Klub Suzuki - Styl życia

    Jesteśmy grupą pasjonatów, przyjaciół, którzy pragną sobie pomagać i wspólnie się bawić. Razem budowaliśmy i cały czas rozbudowujemy forum internetowe, organizujemy wspólne imprezy, gdzie możemy się poznać układać plany na przyszłość.

  • Samochody terenowe

    Interesuje Cię jazda w terenie?? W naszym Klubie zrealizujesz swoje pasję związane z jazdą w trudnych warunkach. .

  • Samochody miejskie

    Kochasz próby sprawnościowe, dyskusje o tuningu czy innych kwestiach związanych z motoryzacją?? Zapraszamy do nas.

Forum Klubu Suzuki

Nasz Facebook

Partner Tytularny

Sponsorzy

Nasz Sklepik

  

Stronę przegląda

Odwiedza nas 25 gości oraz 0 użytkowników.

W lipcu pierwsze egzemplarze modelu Swift Sport trafią do polskich salonów Suzuki. Trzecią generacje tego modelu, zaprojektowano jako prawdziwego hot hatcha. Jest niższy, szerszy o bardziej agresywnej sylwetce i co ważne charakteryzuje się lepszym stosunkiem momentu obrotowego do masy, co przekłada się na osiągi pojazdu. Masa własna pojazdu została zmniejszona o 80 kg, do zaledwie 975 kg, a maksymalny moment obrotowy  podniesiony został o 70 Nm, osiągając 230 Nm.

 

Nowy Swift Sport będzie oferowany wyłącznie jako hatchback 5-drzwiowy z benzynowym silnikiem turbodoładowanym 1.4 BOOSTERJET (140 KM) w połączeniu z 6-stopniową manualną skrzynią biegów.

Dane techniczne             

Silnik -  1.4 BOOSTERJET (benzynowy)

Liczba cylindrów - 4

Liczba zaworów - 16

Pojemność - 1.373

Średnica x skok 73.0 x 82.0

Stopień sprężania - 9,9

Moc maksymalna (kW/obr.) - 103/5500

Maks. moment obr. (Nm/obr.)  - 230/2500-3500

Zasilanie paliwem - Wtrysk bezpośredni

Swift Sport swoją sylwetką przyciąga uwagę. Nadal jest to Swift, ale kilka elementów zmienia jego charakter.  Przedni pas Swifta Sporta został zaprojektowany w unikatowym dla modelu stylu. Przedni grill i zderzak wysuwają się ku przodowi wyraźniej niż w standardowym Swifcie, budując uczucie napięcia i dynamiki. Muskularne barki, czarne słupki A i pionowo ustawione lampy przednie oraz tylne, wprowadzone już w pozostałej części nowej gamy modeli Swift, nadają wersji Sport jeszcze więcej witalności. W połączeniu z czarnym, aerodynamicznym pakietem, obejmującym przód, boki i tył oraz spoilerem na dachu, udało się zrównoważyć wymogi konstrukcyjne z estetyką sportową.

Rozstaw osi jest o 20 mm dłuższy niż w poprzednim modelu Swift Sport, a rozstaw kół jest o 40 mm szerszy zarówno z przodu, jak i z tyłu, co pomaga zwiększyć stabilność w jeździe po prostej. Zgodnie z projektem skupiającym się na wydajności i emocjonalnym charakterze, nadwozie zostało obniżone o 15 mm i poszerzone o 40 mm, tworząc bardziej przysadzistą, atletyczną postawę.

Przestronne wnętrze, spory bagażnik (aż 265 litrów pojemności) oraz bardzo bogate wyposażenie standardowe dodatkowo podnoszą atrakcyjność tego wyjątkowego samochodu. Z elementów wyposażenia warto wymienić kilka zwłaszcza tych wpływających na bezpieczeństwo:

- zaawansowany system kontroli obszaru przed autem

- Dual Sensor Brake Support (DSBS)

- Lane Departure Warning

- System ostrzegania przed opuszczeniem pasa ruchu.

- System ostrzegania przed opuszczeniem pasa ruchu.

- Asystent świateł drogowych

- Asystent świateł drogowych

Paleta kolorystyczna obejmuje 7 lakierów, w tym ekskluzywny Champion Yellow zaczerpnięty z kolorystyki samochodu rajdowego Suzuki Works, który uczestniczył w Mistrzostwach Świata Juniorów, także nowe Burning Red Pearl Metallic oraz Speedy Blue Metallic.

Cena detaliczna została ustalona na poziomie 79 900 zł brutto.

Copyright © 2013. Klub Suzuki Polska  Rights Reserved.