^Wróć na górę strony

  • Klub Suzuki - Styl życia

    Jesteśmy grupą pasjonatów, przyjaciół, którzy pragną sobie pomagać i wspólnie się bawić. Razem budowaliśmy i cały czas rozbudowujemy forum internetowe, organizujemy wspólne imprezy, gdzie możemy się poznać układać plany na przyszłość.

  • Samochody terenowe

    Interesuje Cię jazda w terenie?? W naszym Klubie zrealizujesz swoje pasję związane z jazdą w trudnych warunkach. .

  • Samochody miejskie

    Kochasz próby sprawnościowe, dyskusje o tuningu czy innych kwestiach związanych z motoryzacją?? Zapraszamy do nas.

Forum Klubu Suzuki

Nasz Facebook

Partner Tytularny

Sponsorzy

Nasz Sklepik

  

Stronę przegląda

Odwiedza nas 25 gości oraz 0 użytkowników.

Na aktualnie trwającym Paryskim Salonie Samochodowym, europejskim klientom  został zaprezentowany Suzuki Ignis. Oryginalny wygląd nie pozwoli przejść obojętnie obok tego pojazdu. Stylowy wygląd w połączeniu z wszechstronną funkcjonalnością ma być atutem nowego modelu Suzuki.

 

W lekkiej i bardzo sztywnej platformie podłogowej nowej generacji zastosowano nowo zaprojektowany system zawieszenia kół, który zapewnia doskonałe prowadzenie, a silnik 1,2 DUALJET gwarantuje wysokie osiągi i doskonałą ekonomię spalania paliwa.

Ignis korzysta także z układu SHVS (Smart Hybrid Vehicle by Suzuki) - lekkiego, kompaktowego systemu hybrydowego, który wykorzystuje rozrusznik zintegrowany z alternatorem (ISG - Integrated Starter Generator) oraz silnik elektryczny i litowo-jonowe akumulatory. Układ ten jest optymalny do stosowania w samochodach kompaktowych, a w połączeniu z silnikiem DUALJET pozwala osiągać jeszcze większe oszczędności paliwa.

Nowy crossover Ignis dołącza do gamy modeli z napędem na 4 koła. Za napęd odpowiada system ALLGRIP. Obecnie Suzuki jest w stanie zaproponować każdemu klientowi przydatny mu wariant ALLGRIP, który będzie najlepiej pasował do jego potrzeb i stylu życia,

ALLGRIP AUTO zapewnia kierowcy spokój ducha w czasie codziennej jazdy, zwłaszcza na śliskiej lub ośnieżonej nawierzchni. Z systemem napędu na cztery koła z załączającym go sprzęgłem lepkościowym, moment obrotowy jest automatycznie przenoszony także na koła tylne, gdy przednie koła zaczynają tracić przyczepność do nawierzchni. Nowy Ignis jest wyposażony właśnie w ALLGRIP AUTO.

Rozpoczęcie sprzedaży nowego modelu IGNIS w Europie planowane jest na styczeń 2017 roku.

Copyright © 2013. Klub Suzuki Polska  Rights Reserved.