^Wróć na górę strony

 • Klub Suzuki - Styl życia

  Jesteśmy grupą pasjonatów, przyjaciół, którzy pragną sobie pomagać i wspólnie się bawić. Razem budowaliśmy i cały czas rozbudowujemy forum internetowe, organizujemy wspólne imprezy, gdzie możemy się poznać układać plany na przyszłość.

 • Samochody terenowe

  Interesuje Cię jazda w terenie?? W naszym Klubie zrealizujesz swoje pasję związane z jazdą w trudnych warunkach. .

 • Samochody miejskie

  Kochasz próby sprawnościowe, dyskusje o tuningu czy innych kwestiach związanych z motoryzacją?? Zapraszamy do nas.

Forum Klubu Suzuki

Nasz Facebook

Partner Tytularny

Sponsorzy

Nasz Sklepik

  

Stronę przegląda

Odwiedza nas 130 gości oraz 0 użytkowników.

iM-4. to wizja nowego, kompaktowego modelu 4x4

Koncepcja

Motyw przewodni tego samochodu to „Kształt i inspiracja”. iM-4 to pojazd, który daje nowe możliwości i pozwala czerpać radość z jazdy na różne sposoby.

 

Dzięki układowi napędu na cztery koła 4WD, wysokiemu prześwitowi oraz wysoko umieszczonym fotelom, iM-4 okazuje się godnym partnerem codziennych podróży, oferując łatwe prowadzenie i dobre osiągi, dające poczucie bezpieczeństwa podczas jazdy po zaśnieżonych lub nieutwardzonych nawierzchniach. Samochód wyróżnia się przyjaznym użytkownikowi projektem przedziału pasażerskiego i bagażowego, jak również nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi, na czele z płytą podłogową nowej generacji oraz układem hybrydowym SHVS typu mild hybrid, który zapewnia wysoką wydajność paliwowo-ekologiczną.

Design

W zakresie projektu, Suzuki iM-4 ma być proste, a jednocześnie kultowe, czyste, a zarazem atrakcyjne, innowacyjne, ale również nawiązujące do stylu retro. Unikatowe, minimalistyczne nadwozie tego modelu odznacza się płaskimi powierzchniami, zaokrąglonym dachem oraz prostymi, architektonicznymi liniami, tworzącymi obraz pięknego, precyzyjnie narysowanego auta.

Nowe rozwiązania techniczne

 • Płyta podłogowa nowej generacji

Opracowana przez Suzuki płyta podłogowa nowej generacji pozwala zwiększyć sztywność konstrukcji przy jednoczesnym obniżeniu jej wagi poprzez gruntowne przeprojektowanie struktury podwozia i zoptymalizowanie projektu nadwozia. Nowe rozwiązanie przyczyniło się do zmniejszenia zużycia paliwa, poprawy bezpieczeństwa, właściwości jezdnych i stabilności, a także do ograniczenia hałasów, wibracji i drgań wewnętrznych. Co więcej, Suzuki dąży do uproszczenia procedur produkcyjnych za sprawą skonsolidowania czterech istniejących platform do łącznie trzech i modularyzacji komponentów funkcjonalnych. Pozwoli to na tworzenie nowych modeli w bardziej wydajny sposób, dostosowany do zmieniających się wymagań rynku.

 

 • Innowacyjny układ hybrydowy SHVS typu mild hybrid

Opracowany przez Suzuki układ SHVS (Smart Hybrid Vehicle by Suzuki) typu mild hybrid zawierający alternator zespolony z rozrusznikiem (ISG), zapewnia wsparcie silnika spalinowego z wykorzystaniem silnika elektrycznego, pozwalając na odzyskiwanie energii w wydajny sposób. Układ SHVS zastosowany w iM-4 zawiera również akumulator litowo-jonowy. W połączeniu z opracowanym od podstaw układem ISG, system odzyskiwania energii podczas hamowania doskonale spełnia swoją rolę w samochodzie kompaktowym, podnosząc wydajność paliwową przy zachowaniu mniejszych rozmiarów, niższej wagi i niższych kosztów.

 

Specyfikacja

・  Długość całkowita:                        3 693 mm

・  Szerokość całkowita:                     1 709 mm

・  Wysokość całkowita:                     1 566 mm

・  Rozstaw osi:                                   2 438 mm

・  Rozmiar opon:                               215/45R18

・  Silnik:                                              Silnik spalinowy 1,2 l DUALJET + SHVS

・  Układ napędowy:                          4WD

・  Płyta podłogowa:                          Platforma nowej generacji

Copyright © 2013. Klub Suzuki Polska  Rights Reserved.