^Wróć na górę strony

  • Klub Suzuki - Styl życia

    Jesteśmy grupą pasjonatów, przyjaciół, którzy pragną sobie pomagać i wspólnie się bawić. Razem budowaliśmy i cały czas rozbudowujemy forum internetowe, organizujemy wspólne imprezy, gdzie możemy się poznać układać plany na przyszłość.

  • Samochody terenowe

    Interesuje Cię jazda w terenie?? W naszym Klubie zrealizujesz swoje pasję związane z jazdą w trudnych warunkach. .

  • Samochody miejskie

    Kochasz próby sprawnościowe, dyskusje o tuningu czy innych kwestiach związanych z motoryzacją?? Zapraszamy do nas.

Forum Klubu Suzuki

Nasz Facebook

Partner Tytularny

Sponsorzy

Nasz Sklepik

  

Stronę przegląda

Odwiedza nas 125 gości oraz 0 użytkowników.

W 2014 roku globalna produkcja samochodów marki Suzuki odniosła rekordowy wolumen, przekraczając  3 000 000 sztuk.

 

 

Suzuki Motor Corporation w 2014 roku odnotowało wzrost produkcji swoich samochodów zarówno na macierzystym, japońskim rynku, jak i w skali globalnej. Na całym świecie z linii produkcyjnych zjechało dokładnie 3016710 samochodów marki Suzuki, czyli o 6% więcej niż w 2013 roku.

 

W Japonii powstało 1059329 samochodów, co stanowi wzrost o 8,6% względem poprzedniego roku. Na tym rynku szczególną popularność zdobył model Hustler, dzięki któremu sprzedaż „mini” samochodów osiągnęła najwyższą dotychczas liczbę. W pozostałych fabrykach marki rozlokowanych w różnych częściach świata, wyprodukowano 1957381 samochodów, notując wzrost o 4,6%.

 

W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na moce produkcyjne, Suzuki stale rozwija swoją sieć produkcyjną. W styczniu br. odbyła się oficjalna ceremonia wmurowania kamienia węgielnego pod nowy zakład produkcyjny w indyjskiej miejscowości Gujarat. Produkcja samochodów w tym zakładzie rozpocznie się w połowie 2017 roku i ma osiągać wolumen 250 000 sztuk rocznie, trafiając zarówno na rynek lokalny, jak i na rynki zagraniczne.

Copyright © 2013. Klub Suzuki Polska  Rights Reserved.